ADHD – Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

ADHD, czyli Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi rozwija się u dzieci powyżej 7 roku życia. Z czasem objawy oraz dolegliwości występujące przy ADHD ustępują lub stają się mniej odczuwalne. Coraz częściej jednak ADHD diagnozowane jest u osób dorosłych.

Nie da się jednoznacznie opisać objawów występujących przy tej przypadłości. Mogą one różnić się oraz występować w różnym natężeniu. Do typowych objawów ADHD zalicza się brak koncentracji i uwagi, nadmierną ruchliwość oraz zaburzenia emocjonalne. Częściej występuje również gadatliwość, agresywność, stany lękowe, zaburzenia snu i mowy, nadwrażliwość oraz chwiejność emocjonalna. Dzieci ze zdiagnozowanym ADHD częściej mają problemy w szkole oraz z właściwym zachowaniem, np. w sytuacji, gdy trzeba wykazać się cierpliwością. Dzieci z ADHD częściej niż rówieśnicy popełniają błędy w wykonywaniu zadań, zlecone obowiązki wykonują szybciej i mniej starannie. Osobom z ADHD ciężko jest wytrzymać w bezczynności i nudzie.

Z pewnością, gdy obserwujemy zachowania odbiegające od norm, powinniśmy udać się do specjalisty. Nadruchliwość, impulsywność oraz zaburzenia koncentracji i uwagi są dla chorych sporym utrudnieniem wpływającym znacząco na ich życie.

W postawieniu diagnozy oraz rozpoznaniu ADHD istotne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu oraz obserwacja zachowania chorego w różnych sytuacjach. Często do diagnozy w kierunku Zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi stosuje się testy diagnostyczne przeprowadzane przez specjalistę.

Bardzo ważna w leczeniu ADHD jest psychoterapia, często łączona z leczeniem farmakologicznym zaproponowanym przez lekarza psychiatrę. Doświadczony Zespół specjalistów po zebraniu informacji wdraża stosowne leczenie oraz odpowiednie leki.

W Centrum Psychoterapii BenMed pracuje Zespół doświadczonych specjalistów dla których najważniejszy jest Twój komfort. Gdy zauważysz pierwsze niepokojące zachowania wskazujące na ADHD koniecznie się z nami skontaktuj. Przeprowadzimy szczegółowy wywiad i postawimy diagnozę. Nasi specjaliści zaproponują rozwiązanie, które pomoże uporać się z uciążliwymi skutkami choroby. Obustronne zaangażowanie skutkuje pozytywnymi efektami pracy terapeutycznej i rozwojem pacjenta. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej pomocy, w trosce o Twoje potrzeby koniecznie zgłoś się do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>