Bezsenność i zaburzenia snu – problem, któremu trzeba powiedzieć stop!

Bezsenność i zaburzenia snu są problemem, który dotyka ponad połowę społeczeństwa. Brak snu wpływa niekorzystnie na działanie całego organizmu, tym samym na nasze samopoczucie i chęć do podjęcia działania oraz różnych form aktywności. Będąc niewyspanym ciężej jest się skoncentrować i pracować w skupieniu. Kłopoty ze snem zaburzają funkcjonowanie w czasie, gdy należy wykonywać obowiązki. Bezsenność i zaburzenia snu są problemem, któremu należy powiedzieć stop!

Zaburzeniami snu nazwiemy wszystkie odstępstwa od prawidłowego zaspokajania potrzeb snu. Jest to przede wszystkim jakość i długość snu. Do najbardziej popularnych zaliczamy: bezsenność, bezdech senny, nadmierną senność, narkolepsję.

Czynników wpływających na zaburzenia snu jest wiele. Większa część społeczeństwa nie zdaje sobie również sprawy, że pewne codzienne nawyki wpływają na jakość snu. Jednym z najczęściej popełnianych błędów u osób zmagających się z problemami związanymi ze sferą snu jest picie kawy w dużej ilości oraz spożywanie tłustych i ciężkostrawnych posiłków przed snem. Nie bez znaczenia jest również brak aktywności fizycznej i drzemki w ciągu dnia. U osób zatrudnionych na zasadzie pracy zmianowej, ciężko jest wypracować właściwy i regularny rytm snu. Innymi czynnikami wpływającymi na jakość i długość snu, są te, związane z podłożem emocjonalnym. Lęki, nerwice, konflikty osobiste, natrętne myśli powodują kłopoty ze snem.

Brak snu i zaburzenia związane z jakością i długością snu można skutecznie leczyć. Ważne jest, aby specjalista określił główną przyczynę dotychczasowych niepowodzeń i trudności w sferze snu. Specjalista powinien indywidualnie podejść do problemu i po przeprowadzeniu konsultacji zaproponować leczenie odpowiednimi środkami farmakologicznymi lub psychoterapie. W ostatnim czasie w Centrum Psychoterapii BenMed dużym zainteresowaniem cieszy się leczenie bezsenności i zaburzeń snu za pomocą hipnozy. Hipnoza podobnie jak inne metody skutecznie pomoże uporać się z problemem.

Centrum Psychoterapii BenMed oferuje kompleksową pomoc w leczeniu bezsenności i zaburzeń snu. Nasi specjaliści pomogą wybrać najskuteczniejszą metodę i wspólnie z Tobą przejdą przez proces leczenia. Skuteczne leczenie bezsenności i problemów ze snem jest pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>