Coaching

Kto może skorzystać z coachingu? Osoby, które mają cel, jednak brakuje im motywacji, nie wiedzą od czego zacząć jego realizację lub nie potrafią odnaleźć sposobów na pokonanie przeszkód. Również osoby, które niejednokrotnie podejmowały próbę zmiany lecz kończyły się one niepowodzeniem. Może to być cel zarówno osobisty, jak i zawodowy. Jeżeli chcesz podnieść jakość swojego życia, […]

Kto może skorzystać z coachingu?

Osoby, które mają cel, jednak brakuje im motywacji, nie wiedzą od czego zacząć jego realizację lub nie potrafią odnaleźć sposobów na pokonanie przeszkód. Również osoby, które niejednokrotnie podejmowały próbę zmiany lecz kończyły się one niepowodzeniem. Może to być cel zarówno osobisty, jak i zawodowy.
Jeżeli chcesz podnieść jakość swojego życia, wzmocnić pewność siebie, znaleźć równowagę, zapanować nad stresem, odnaleźć motywację lub Twój cel jest związany z karierą, chcesz np. otworzyć własną firmę, znaleźć lub zmienić pracę, to coaching jest dla Ciebie.

Jak przebiega proces coachingowy

Cały proces to kilka do kilkunastu sesji, które odbywają się w odstępach 1-3 tygodnie. Każda sesja trwa ok 1 godziny. Pierwsze spotkanie pozwala coachowi na zbadanie i doprecyzowanie potrzeb oraz oczekiwań klienta i przedstawienie sposobów pracy oraz możliwości jakie dają kolejne sesje.

Podstawą pracy jest dobra relacja coacha z klientem oparta na zaufaniu, otwartości i partnerstwie. Coach korzysta ze swojego wieloletniego doświadczenia w pracy coachingowej, wiedzy psychologicznej i trenerskiej. Cała praca koncentruje się przede wszystkim na mocnych stronach klienta, celu jaki chce osiągnąć oraz indywidualnym podejściu. Coach pomaga zbudować motywację do codziennej pracy, która przybliża do wyznaczonego wcześniej celu. Stosuje narzędzia z różnych szkół coachingu, które wykorzystuje mając na uwadze aktualne potrzeby klienta. Cele klienta są rozpatrywane w szeroki sposób, holistyczne podejście do pracy coachingowej pomaga utrzymać równowagę pomiędzy wglądem i działaniem, odnajdywaniem zasobów oraz docenianiem tych obecnych i przede wszystkim rozpatrywaniem celu z uważnością na dokładną analizę obecnej sytuacji.