Depresja – czym jest i dlaczego się jej boimy?

W życiu każdego człowieka pojawiają się momenty w których traci on chęć do działania, ma gorsze samopoczucie, jest osowiały i niespokojny. Objawy te mogą świadczyć o depresji. Objawami depresji oprócz wymienionych wyżej jest również niska ocena własnej wartości czy niemożność przeżywania radosnych chwil. Objawy depresji różnią się w zależności od stanu pacjenta i jego dotychczasowego życia.

Depresja jest jedną z najczęściej występujących chorób psychicznych, ale nie każdy lekarz pierwszego kontaktu poprawnie zdiagnozuje tę chorobę. Jedynie specjalista po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i obserwacji postawi diagnozę oraz wdroży odpowiednie leczenie. Niektórzy specjaliści stosują test na depresję, którego zadaniem jest wskazanie oceny obecności i nasilenia objawów depresji.

Zaburzenie to występuje u osób w każdym wieku, częściej u chorych z predyspozycjami, tzn. u których w rodzinie występowały choroby psychiczne.

Przyczyny depresji nie są jednoznaczne. Czynnikami wywołującymi depresje może być zmiana pogody, ciężki okres w pracy, problemy osobiste czy rodzinne.

W leczeniu depresji stosowana jest psychoterapia oraz leki. W Centrum Psychoterapii Ben Med w Warszawie zespół specjalistów działa kompleksowo, aby jak najskuteczniej uporać się z tym zaburzeniem i zmniejszyć dyskomfort pacjenta odczuwany w codziennym życiu. Pomoc w depresji jest ważnym elementem życia chorego. Na początku leczenia depresji pacjent będzie stopniowo odczuwał poprawę samopoczucia i zwiększenie zasobów energii. Leczenie depresji odbywa się stopniowo pod stała kontrolą lekarza specjalisty.

Centrum Psychoterapii Ben Med w Warszawie pomaga pacjentom z objawami depresji od ponad 20 lat. Poradnia leczenia depresji oraz zatrudnieni w niej specjaliści zdobyli zaufanie chorych poprzez szybkie leczenie objawów depresji i niwelowanie przyczyn choroby.

Przyczyny, objawy i leczenie depresji dzięki wiedzy doświadczonych specjalistów – psychiatrów i psychoterapeutów można efektowane niwelować i leczyć. Jest to choroba uleczalna, a pacjent po zastosowaniu wskazanego leczenia wraca do sprawności sprzed momentu wystąpienia pierwszych objawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>