Ja i moje fanaberie!

Kobieta zmienną jest, a może mężczyźni są humorzaści? Słowa te niejednokrotnie bębnią w uszach, a my zastanawiamy się co było powodem wypowiedzenia ich po raz kolejny. Ileż to razy podczas przepychanki słownej usłyszeliśmy, że nie wiemy czego chcemy i mamy fanaberie? Skąd one właściwe się biorą i czy jest na nie sposób?

Zmiany nastroju miewa każdy i nie zawsze oznaczają one, że dzieje się coś niepokojącego. Owszem, nasilające się i trwające długotrwałe zaburzenia nastroju mogą świadczyć o początkach kłopotów zdrowotnych.

Mówi się, że fanaberie to babska sprawa, nic bardziej mylnego. Mężczyźni też je miewają, natomiast pokazują je w inny sposób, często delikatniej i mniej dosadnie. Gdy częste występowanie fanaberii jest przeszkodą w relacjach z ludźmi lub powodują, że znajomi ograniczają kontakt z nami należy podjąć próbę kontroli ich. Fanaberie mogą nasilić się również w sytuacjach dużego stresu, gdy przestajemy kontrolować emocje. Długotrwała praca nad przyczynami powstawania fanaberii może pomóc nam w powrocie do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym. Zawsze, gdy sytuacja zaczyna nas przerastać warto skontaktować się z fachowcem.

W Centrum Psychoterapii BenMed proponujemy spotkania terapeutyczne z doświadczonymi specjalistami, którzy pomogą uporać się już z pierwszymi oznakami zachowań, które świadczą o pogorszeniu stanu psychicznego. Jeżeli odczuwasz spadek samopoczucia, koniecznie się z nami skontaktuj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>