Hipnoza – rozmowa z podświadomością…

Hipnoza. Uważana za jedną z najskuteczniejszych metod terapii osób uzależnionych. Jej działanie wpływa korzystnie na cały organizm i pozwala odnaleźć spokój wewnętrzny. Hipnoterapia pozytywnie oddziałuje na zaburzenia snu i odżywiania. Czym jest, jak wyglądają sesje hipnozy i jakie zastosowanie ma hipnoza w psychoterapii?

Hipnoterapia to potężne narzędzie, znajdujące zastosowanie w wielu obszarach naszej podświadomości. Za pomocą hipnozy leczymy uzależnienie od alkoholu, papierosów, seksu. Sesje hipnozy skutecznie wpływają na osoby uzależnione od leków, narkotyków i dopalaczy. Hipnoza pomocna jest przy bezsenności, nieśmiałości, dolegliwościach lękowych, nerwicy i depresji. Świetnie sprawdza się jako metoda alternatywna przy zaburzeniach odżywiania, problemach z wagą, niskim samopoczuciem. Terapia hipnozą zwiększa koncentracje i uwagę, powoduje przyjemny stan rozluźnienia. Zastosowań hipnozy jest wiele. Hipnoterapia pozwala pozbyć się problemu szybko, efektywnie i trwale, nawet w sytuacji, gdy wszystkie inne metody zawodzą.

Podczas sesji hipnozy koncentrujemy się na swoim wnętrzu. Odczuwamy przyjemny stan rozluźnienia. Podczas sesji uwalniamy swój potencjał i dostrzegamy lepszą jakość życia. Czas trwania sesji hipnozy uzależniony jest od zgłaszanego problemu. Zazwyczaj spotkanie trwa 1-1,5h. Przy pierwszym spotkaniu przeprowadzany jest szczegółowy wywiad i konsultacja. Omawiane są zgłaszane problemy i cel terapii hipnozą . Jest to też czas, w którym hipnoterapeuta odpowie na wszystkie pytania i rozwieje wątpliwości. W zależności od omówionego celu leczenia hipnozą, ilość spotkań ustalana jest indywidualnie. W trakcie transu pomiędzy hipnoterapeutą, a pacjentem powstaje współpraca. Pacjent pamięta przebieg transu. Hipnoterapia jest całkowicie bezpieczna i niezmiernie skuteczna.

W Centrum Psychoterapii BenMed pomagamy osobom uzależnionym oraz borykającym się z problemami, wpływającymi niekorzystnie na samopoczucie pacjenta. Mamy ponad 20 lat doświadczenia w pracy z hipnozą. Jesteśmy jednym z dwóch Ośrodków działających na terenie Warszawy, które jako pierwsze podjęły współprace z pacjentami uzależnionymi oraz ich rodzinami w zakresie leczenia hipnozą. Od tego czasu nieprzerwanie kontynuujemy tą idee. Leczenie hipnozą jest skuteczne i bezpieczne. Zapraszamy do kontaktu, z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>