Hipnoza

Często z pozycji świadomej usiłujemy odszukać źródło naszych problemów. Próbujemy je nazwać i nawet jeśli to odnajdziemy, nie potrafimy zmienić programów w naszej podświadomości, które pod wpływem przeróżnych wydarzeń zostały zapisane w naszym umyśle. Jednak dzięki częściowemu „zawieszeniu” czynnika krytycznego, odblokowujemy możliwość dotarcia do wspomnień wzrokowych lub wyobrażeń, wzrasta w nas zdolność do docierania w […]

Często z pozycji świadomej usiłujemy odszukać źródło naszych problemów. Próbujemy je nazwać i nawet jeśli to odnajdziemy, nie potrafimy zmienić programów w naszej podświadomości, które pod wpływem przeróżnych wydarzeń zostały zapisane w naszym umyśle. Jednak dzięki częściowemu „zawieszeniu” czynnika krytycznego, odblokowujemy możliwość dotarcia do wspomnień wzrokowych lub wyobrażeń, wzrasta w nas zdolność do docierania w głąb siebie. Powoduje to, że znajdujemy w sobie możliwość rozwiązań wielu problemów z którymi się borykamy. Na poziomie pracy z podświadomością, czyli będąc w transie możemy zmienić programy z przeszłości, gdyż komunikujemy się z naszymi ukrytymi zasobami osobowości.

Czym jest hipnoza? Jest naturalnym stanem umysłu, którego doświadczamy świadomie bądź nieświadomie. Jest wejściem w przyjemny stan rozluźnienia, podczas którego koncentrujemy się na swoim wnętrzu. W trakcie transu pomiędzy hipnoterapeutą, a klientem powstaje współpraca. Odpowiedzi klienta pozwalają terapeucie rozpoznać, co należy zrobić dalej. Doskonale wiemy, co czujemy, czym chcemy podzielić się z hipnoterapeutą, swobodnie rozmawiamy przy pełnej kontroli z pozycji świadomej. Pamiętamy cały przebieg sesji.

Hipnoterapia ma nieograniczone możliwości zastosowań. Jest potężnym narzędziem, które można stosować do pokonania praktycznie każdego problemu. Sprawdza się doskonale m.in. w terapii uzależnień, zaburzeń odżywiania, fobii, stanów lękowych czy dolegliwości psychosomatycznych. Również można skorzystać z hipnozy przy problemach z bezsennością, nieśmiałością, zmianami nastroju, prokrastynacją.

Hipnoterapia pozwala rozwiązać problem szybko, efektywnie i trwale, nawet w sytuacji gdy wszystkie inne metody zawodzą. Każdy może z niej skorzystać, kto wyraża chęć pracy w transie.
Osoby, które poddają się hipnoterapii, uwalniają swój potencjał i otwierają się na lepszą jakość życia.
Przeciwwskazania: epilepsja, niektóre formy depresji, psychozy (np. schizofrenii), problemy z oddychaniem.