Jesienna depresja…

Niejednokrotnie, gdy pogoda zmienia się na chłodniejszą, bardziej deszczową, a wieczory zapadają szybciej pojawia się przekonanie, że zbliża się jesienna depresja. Dlaczego uzależniamy stan psychiczny od warunków atmosferycznych oraz pory roku? Poniżej wytłumaczymy czemu samopoczucie spada wraz ze zmianą pogody na jesienną i jak sobie z tym radzić.

Depresja objawia się obniżeniem nastroju, gorszym samopoczuciem, wahaniami nastroju, niechęcią do wykonywania codziennych obowiązków. Gdy dopada nas depresja jesteśmy bardziej drażliwi, nic nam się nie chce, nie mamy chęci na spędzanie czasu z najbliższymi, częściej się złościmy, a jednocześnie jesteśmy nostalgiczni i senni.
Powyższe objawy utrudniają codzienne funkcjonowanie, powodując dodatkowo, że nie chce się wstać z łóżka.

Metod na zapobieganie depresji jest wiele. Jedną z nich są spotkania z przyjaciółmi i miłe spędzanie czasu. Mówi się również, że śmiech to zdrowie, szczególnie w pochmurne dni, powinniśmy zadbać, aby w ciągu dnia znaleźć chwilę na żarty i przyjemności. Ruch i aktywny wypoczynek stymuluje wytwarzanie endorfin, dlatego nawet godzina ruchu dziennie pomoże zabezpieczyć organizm przed spadkiem samopoczucia i energii. Dbając o ciało, nie zapomnij zadbać o swoją duszę, na pewno jest literatura po którą nie było czasu sięgnąć do tej pory, to najlepszy moment. Ciepła herbata i dobra książka poprawią nastrój i wyciszą emocje.
Kolejnym sposobem, aby nie dać się depresji jest regularne wysypianie się i dbanie o spożywanie zdrowej żywności. Gdy nasz organizm jest podatny na wahania nastrojów, należy zapewnić mu co najmniej osiem godzin snu dziennie, aby zdołał się zregenerować. Zdrowa dieta zawiera niezbędne witaminy i minerały, które w okresie walki z depresją będą niezbędne.

Centrum Psychoterapii Ben Med w Warszawie pomaga pacjentom z objawami depresji od ponad 20 lat. Poradnia leczenia depresji oraz zatrudnieni w niej specjaliści zdobyli zaufanie chorych poprzez szybkie leczenie objawów depresji i niwelowanie przyczyn choroby.
Przyczyny, objawy i leczenie depresji dzięki wiedzy doświadczonych specjalistów – psychiatrów i psychoterapeutów można niwelować i leczyć. Jest to choroba uleczalna, a pacjent po zastosowaniu wskazanego leczenia wraca do sprawności sprzed momentu wystąpienia pierwszych objawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>