Konsultacje lekarza psychiatry

Każdemu z nas zdarzają się okresy gorszego nastroju czy trudności ze snem. Kiedy jednak te objawy się przedłużają i utrudniają Ci codzienne życie, warto spotkać się z lekarzem psychiatrą. Decyzja o wizycie u specjalisty świadczy o tym, że chcesz świadomie zadbać o zdrowie dla siebie i swoich bliskich. Zasługujesz na wsparcie w przeżywanych trudnościach.

Konsultacja z lekarzem psychiatrą obejmuje dokładny wywiad, który jest rozmową na temat trudności, które zgłaszasz. Specjalista może dopytać Cię o Twój stan zdrowia, przebyte choroby, a jeśli uzna to za istotne dla procesu leczenia może Cię również skierować do innego lekarza, np. neurologa. Proces diagnostyczny zwieńczony jest informację zwrotną od psychiatry, jak postrzega on Twój problem, może również przepisać Ci odpowiednie leki. Wtedy też ustali termin kolejnej wizyty kontrolnej, by móc ocenić skuteczność podjętych działań oraz działanie leków. Konsultacja może wiązać się również z równoległym podjęciem psychoterapii, choć może też stanowić niezależną formę pomocy. Ważne jest, abyś na pierwszą wizytę zabrał kserokopię wcześniejszej dokumentacji lekarskiej, to ułatwi psychiatrze ocenę Twojego funkcjonowania.

Wizyta u psychiatry może przynieść Ci ulgę. Dzięki niej przekonasz się, że rozwiązanie Twoich problemów jest możliwe, a lekarz będzie Ci towarzyszył w powrocie do równowagi.