Kryzys – jak go przezwyciężyć?

Każdego z nas co jakiś czas dopada kryzys. Czynników wpływających na naszą sytuację i samopoczucie jest wiele. Niezmiernie istotnym jest umiejętne przezwyciężanie trudności, aby te nie doprowadziły do wystąpienia sytuacji kryzysowej w naszym życiu. Gdy jednak dopadnie nas gorszy moment, warto wiedzieć jak radzić sobie z emocjami.

Czynnikami wpływającymi na nasze samopoczucie jest sytuacja zawodowa, rodzinna, osobista. Kłopoty w związku partnerskim czy wahania zdrowotne wpływają niekorzystnie na nasze samopoczucie i emocje. Często, też nie zdajemy sobie sprawy, że pozostanie w niewyjaśnionej sytuacji oraz brnięcie w dalsze kłopoty, np. finansowe, wpływa niekorzystnie na sferę psychiczną.

Jak nie popaść w kryzys, a gdy już wystąpi co zrobić, aby go przezwyciężyć?
Kryzys objawia się występowaniem zaburzeń nerwicowych, lekowych, spadkiem samopoczucia i złym nastawianiem do wykonywania codziennych obowiązków. Oczywiście symptomów może być więcej, ale już pojawianie się wymienionych powyżej powinno dać najbliższym do zrozumienia, że dzieje się coś niepokojącego. Niezmiernie ważne jest w takiej sytuacji wsparcie ze strony najbliższych oraz znalezienie sposobu na rozwiązanie sytuacji kryzysowej. Kryzys może objawiać się również pogorszeniem relacji, zaniedbywaniem obowiązków zawodowych, zmniejszeniem koncentracji i wydajności. Organizm osoby przechodzącej kryzys jest zestresowany oraz podatny na wahania nastroju.

Sposobem na przezwyciężenie kryzysu jest przede wszystkim znalezienie sposobu na jego eliminację. Osoba przeżywająca gorsze momenty w życiu powinna również otrzymać wsparcie rodziny oraz psychologa. Uczucie bycia osamotnionym dodatkowo pogarsza sytuacje. Zdarza się, że konieczna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, który wspomaga pacjenta lekami. Wsparcie specjalisty dodatkowo motywuje pacjenta, aby kryzys pokonać oraz wrócić do normalnego funkcjonowania.

W Centrum Psychoterapii BenMed pomagamy osobom przeżywającym kryzys. Nasz doświadczony Zespół specjalistów wspólnie z pacjentem omawia problem i dobiera odpowiedni schemat leczenia. Pacjent dzięki otrzymanemu wsparciu jest w stanie szybciej opanować życiową sytuacje, wrócić do normalnego funkcjonowania oraz wykonywania codziennych obowiązków.

Jeżeli Twoja sytuacja życiową uległa pogorszeniu, czujesz, że potrzebujesz wsparcia koniecznie zadzwoń. Wspólnie wybierzemy odpowiedniego specjalistę i zaproponujemy dogodny termin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>