Leczenie bulimii Warszawa

Zaburzenia odżywiania niestety coraz częściej pojawiają się wśród przedstawicieli naszego społeczeństwa. Jeśli wystąpią, konieczne jest uzyskanie pomocy specjalisty, który zaproponuje odpowiednie leczenie bulimii Warszawa.

Bulimia to choroba umysłu, która wielokrotnie towarzyszy anoreksji. Znacznie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn, a jej głównym objawem są napady obżarstwa, a następnie wymuszone wymioty. Problem nagłośniony został głównie przez zachodnie media, jednak również w Polsce pojawiły się doniesienia o chorobie dotykającej naszych rodaków. Powstało więc wiele miejsc, które profesjonalnie zajmują się leczeniem bulimii w Warszawie. Jednym z nich jesteśmy my.

Leczenie bulimii Warszawa

Ośrodek specjalizuje się w leczeniu bulimii w Warszawie. Niesiemy pomoc osobom dotkniętym tą straszną chorobą. Oprócz leczenia farmakologicznego, wielokrotnie niezbędna jest także terapia psychologiczna, w której udział bierze zazwyczaj najbliższa rodzina chorej lub chorego. Takie uzupełnienie terapii również proponujemy naszym klientom. Wsparcie ze strony najbliższych jest niezwykle ważne, ponieważ chory najczęściej wypiera się swojej choroby i złych nawyków. Wraz z chorym wypracowujemy zdrowe nawyki żywieniowe, a także analizujemy dokładnie jego aktualną sytuację. Wszelkie negatywne aspekty życiowe omawiamy zarówno z chorym, jak i rodziną, która również musi wprowadzić w swoim życiu zmiany, wpływające korzystnie na bulimika.