Zagrożenie XXI wieku – nerwica!

Nerwica jest chorobą, która przejawia się zaburzeniami funkcjonowania w różnych obszarach życia człowieka. Zaburzenia nerwicowe wiążą się z nadmiernym przeżywaniem lęków, fobii, natręctw. Jest to choroba psychiczna, którą należy leczyć.

Objawy nerwicy to niepokój, zaburzenia pamięci, koncentracji, snu, zmęczenie, lęk, bóle i zawroty głowy, nadciśnienie, tiki nerwowe, problemy skórne, mdłości. Objawy nerwicy lękowej dają symptomy psychiczne i fizyczne.

Przyczyny nerwicy i innych zaburzeń lękowych najczęściej wiążą się z przeżywaniem ciężkiego stresu i problemów emocjonalnych, mogą być również skutkiem przemęczenia, czy przeżytych traum i sytuacji kryzysowych. Nie bez znaczenia będzie sytuacja rodzinna i zawodowa. Napięcie towarzyszące choremu paraliżuje jego działanie i codzienne funkcjonowanie.

Leczenie nerwicy opiera się na psychoterapii oraz konsultacji z lekarzem psychiatrą, który może zalecić farmakoterapię. Spotkania ze specjalistą mają na celu uświadomienie pacjentowi skąd biorą się przeżywane dolegliwości oraz strach, niepokój, lęk. Terapeuta pomaga przezwyciężyć przeżywane fobie oraz wrócić do normalnego funkcjonowania w życiu codziennym.

Jeżeli w Twoim otoczeniu Ty lub najbliżsi zmagacie się z dolegliwościami mogącymi świadczyć o kłopotach natury psychicznej zachęcamy do kontaktu ze specjalistami Centrum Psychoterapii BenMed. Doświadczeni fachowcy pomogą uporać się z każdą słabością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>