Nerwica lękowa – objawy, przyczyny, leczenie.

Nerwica lękowa jest schorzeniem, które dotyka coraz większą część populacji. Zazwyczaj występuje u osób dorosłych oraz nastolatków. Nerwica lękowa jest zaburzeniem psychicznym wpływającym negatywnie na codzienne funkcjonowanie chorego.

Nerwica lękowa jest zaburzeniem, które objawia się nadmiernym odczuwaniem lęku i innych towarzyszącym mu emocji. Pacjenci często rozróżniają dwa rodzaje lęku: lęk uzasadniony oraz lęk nieuzasadniony. Lęk uzasadniony dotyczy konkretnego zdarzenia, natomiast na lęk nieuzasadniony nie wpływa żadne wydarzenie, w tym przypadku niepokój pojawia się bez określonej przyczyny.

Nerwica lękowa – objawy, które powinny Cię zaniepokoić

Objawy nerwicy lękowej to: przeżywanie silnych emocji utrudniających funkcjonowanie, występowanie natrętnych myśli, fobii, napadów paniki. Pojawiają się również bóle głowy i żołądka, wymioty, nagłe uderzenia gorąca, bezsenność, koszmary senne, stałe poddenerwowanie, zaburzenia samopoczucia, wahania nastroju oraz ogólne przygnębienie. Objawy nerwicy lękowej występują przy okazji sytuacji stresowych, ale często również pojawiają się nagle i towarzyszą choremu bez uzasadnionego powodu.

Nerwica lękowa często dla pacjentów jest niezrozumiała. Przyczyny nerwicy lękowej są bardzo indywidualne. Często wywołują ją trudne emocje, z którymi chorzy sobie nie radzą, bądź też przeżywane wydarzenia z przeszłości, które wpływają na życie codzienne. Występowanie stanów lękowych powinno być sygnałem, że należy zgłosić się po pomoc specjalisty.

Leczenie nerwicy lękowej i stanów lękowych

Leczenie nerwicy lękowej i stanów lękowych jest procesem w którym chory powinien otrzymać wsparcie oraz specjalistyczną pomoc. Ważnym aspektem leczenia nerwicy lękowej i zaburzeń lękowych jest wizyta u lekarza psychiatry oraz dalsza psychoterapia. Lekarz psychiatra we współpracy z doświadczonym psychoterapeutą przeprowadzi szczegółowy wywiad oraz pomoże zdiagnozować problem. Specjalista zaproponuje odpowiedni schemat leczenia oraz w razie potrzeby wdroży leczenie farmakologiczne.

Jednym z dość innowacyjnych sposobów leczenia nerwicy jest terapia hipnozą. Hipnoza pozwala pacjentowi się uspokoić i zrelaksować, wpływa korzystnie na leczenie zaburzeń snu, które często towarzyszą nerwicy i dodatkowo pogarszają samopoczucie oraz stan zdrowia pacjenta. Aby leczenie hipnozą było skuteczne musi być przeprowadzone przez doświadczonego i kompetentnego hipnoterapeutę. I na taką właśnie pomoc mogą liczyć Pacjenci zgłaszający się do Centrum Psychoterapii BEN.

Leczenie nerwicy lękowej Warszawa

W Centrum Psychoterapii BenMed pracuje Zespół doświadczonych specjalistów dla których najważniejszy jest Twój komfort. Gdy zauważysz pierwsze niepokojące objawy wskazujące na nerwice lękową oraz zaburzenia lękowe koniecznie się z nami skontaktuj. Nasi specjaliści zaproponują rozwiązanie, które pomoże uporać się z uciążliwymi skutkami choroby. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej pomocy koniecznie zgłoś się do nas! Zapewniamy pełną anonimowość i nie zadajemy zbędnych pytań!

Siedzibą naszego centrum jest Mokotów. Do skorzystania z profesjonalnej pomocy w zakresie leczenia nerwicy lękowej i stanów lękowych zapraszamy pacjentów z terenu miasta Warszawa oraz okolicznych miejscowości. Obok ukierunkowanej terapii oferujemy również konsultacje, podczas których psycholog diagnozuje pacjenta, a w razie potrzeby przedstawia możliwe formy leczenia. Konsultacje diagnostyczne są niezobowiązujące, a leczenie w naszej placówce całkowicie dobrowolne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>