LGBT

Psychoterapia osób homoseksualnych Celem psychoterapii indywidualnej jest zintegrowanie wszystkich aspektów osobowości w pełni akceptacji, szacunku i dyskrecji, by odnaleźć siłę i radość życia. Profesjonalna terapia LGBT może przynieść korzyści zarówno osobom zdeklarowanym jako osoby homoseksualne, jak i pacjentom którzy dopiero identyfikują swoją orientację i w związku z tym czują się zagubione. Spotkanie z psychoterapeutą może […]

Psychoterapia osób homoseksualnych

Celem psychoterapii indywidualnej jest zintegrowanie wszystkich aspektów osobowości w pełni akceptacji, szacunku i dyskrecji, by odnaleźć siłę i radość życia. Profesjonalna terapia LGBT może przynieść korzyści zarówno osobom zdeklarowanym jako osoby homoseksualne, jak i pacjentom którzy dopiero identyfikują swoją orientację i w związku z tym czują się zagubione. Spotkanie z psychoterapeutą może pomóc, gdy trudno Ci określić swoją tożsamość, nie wiesz, kim naprawdę jesteś, jaka jest Twoja orientacja, masz trudności w kontaktach społecznych, czujesz się nieakceptowany/a przez innych ludzi, nie wiesz jak sobie radzić z uprzedzeniami, masz problemy w swoim związku.

Podstawową korzyścią z pracy z doświadczonym psychologiem – osobą wolną od uprzedzeń, za to z szeroką wiedzą teoretyczną i bogatym doświadczeniem praktycznym – jest możliwość zajrzenia w głąb siebie i poszukania odpowiedzi na pytania, których sami nierzadko boimy się sobie zadać. Indywidualna psychoterapia osób homoseksualnych to także doskonałe przygotowanie do rozmowy z najbliższymi. Z jednej strony terapia pozwala nam określić siebie i swoje potrzeby, z drugiej daje narzędzia, dzięki którym radzenie sobie z emocjami i reakcjami znaczących innych (tj. naszych najbliższych) jest łatwiejsze.

Terapia LBGT dla par

W społeczeństwie, w którym socjalizacja pierwotna nadaje jednostkom określony kierunek osoby homoseksualne wchodzące w związki partnerskie poruszają się po omacku. Z jednej strony w ich świadomości wciąż obecne są zinternalizowane wzorce i postawy płciowe przekazywane przez społeczeństwo, z drugiej poczucie niedopasowania do powszechnych norm i oczekiwań. W takich warunkach trudno zbudować stabilny związek. Pomaga w tym m.in. terapia LBGT dla par.

Terapia par jednopłciowych to spotkania w celu pracy nad problemami pojawiającymi się w relacji partnerskiej. Nasz doświadczony terapeuta pomoże, gdy masz wątpliwości co do dalszego wspólnego życia, pojawiają się problemy z komunikacją, wzajemnie krzywdzicie się i oskarżacie, macie niedopasowane potrzeby, różne oczekiwania i brakuje Wam satysfakcji ze wspólnego życia.

Psychoterapia osób homoseksualnych Warszawa

Centrum Psychoterapii BEN już od pewnego czasu specjalizuje się w psychoterapii osób homoseksualnych, w tym terapii LGBT dla par. Jesteśmy rynkowym liderem w tym zakresie, oferując rzetelną i kompleksową pomoc pacjentom z terenu miasta Warszawa i okolicznych miejscowości. Serdecznie zapraszamy na niezobowiązującą konsultację. Nasi doświadczeni specjaliści wesprą Cię i pomogą uporać się z trudnymi decyzjami.