Psychiatra – kiedy konieczna jest pomoc lekarza specjalisty?

Lekarz psychiatra zajmuje się zapobieganiem i leczeniem zaburzeń psychicznych. Zaburzeniami psychicznymi nazywamy wszystkie stany w psychice, negatywnie wpływające na nasze funkcjonowanie, emocje, świadomość i postrzeganie otoczenia. Zaliczamy do nich m.in. depresje, nerwice, zaburzenia lękowe, zaburzenia snu, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, schizofrenie, zaburzenia emocjonalne, psychozy oraz inne.

Leczenie zaburzeń psychicznych, aby było skuteczne oraz bezpieczne musi odbywać się pod kontrolą lekarza psychiatry. Psychiatra po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i zapoznaniu się z sytuacją pacjenta rekomenduje najkorzystniejsze leczenie, często jest to farmakoterapia oraz dodatkowo psychoterapia. Dobry lekarz psychiatra słucha potrzeb pacjenta oraz empatycznie podchodzi do sytuacji, w której obecnie chory się znajduje.

Istotnym elementem leczenia jest zgłoszenie się do specjalisty od razu po zaobserwowaniu pierwszych niepokojących objawów. Często przy zaburzeniach natury psychicznej pierwszymi niepokojącymi oznakami jest obniżenie nastroju i częste jego zmiany, brak apetytu, brak chęci do działania, spadek energii, senność lub bezsenność, większe niż zazwyczaj stale występujące poddenerwowanie, nerwobóle oraz zaburzenia koncentracji i uwagi. Oczywiście objawy te nie występują naraz, są zależne od problemu z którym się zmagamy. Występowanie któregokolwiek z powyższych objawów powinno skłonić nas do umówienia wizyty u specjalisty – lekarza psychiatry.

Brak profesjonalnego wsparcia ze strony specjalistów z dziedziny psychiatrii i psychoterapii powoduje pogłębienie się występowania negatywnych objawów, a co za tym idzie pogorszenie stanu oraz kondycji psychicznej. Odpowiednio dobrane leczenie farmakologiczne umożliwia normalne funkcjonowanie oraz zabezpiecza pacjenta przed występowaniem czynników pogarszających jego kondycje i samopoczucie.

W Centrum Psychoterapii BenMed pracuje Zespół doświadczonych specjalistów – lekarzy psychiatrów oraz psychoterapeutów dla których najważniejszy jest Twój komfort. Nasze doświadczenie i zdobywana przez lata wiedza pozwalają nam twierdzić, że otwartość na potrzeby pacjenta oraz profesjonalizm jest krokiem ku lepszemu zdrowiu i samopoczuciu chorego. Obustronne zaangażowanie skutkuje pozytywnymi efektami pracy terapeutycznej. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej pomocy, w trosce o Twoje potrzeby koniecznie zgłoś się do nas! Zapewniamy pełną anonimowość i nie zadajemy zbędnych pytań!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>