Psycholog dziecięcy Warszawa

W XXI wieku potrzeby dzieci, również te psychiczne, bynajmniej nie są bagatelizowane. Jeśli więc podejrzewasz, że twoje dziecko może potrzebować pomocy i wsparcia psychicznego, pomoże mu psycholog dziecięcy Warszawa.

Czasami zdarzają się sytuacje, w których rodzic nie wie, w jaki sposób powinien rozmawiać ze swoją pociechą. Może to być utrata bliskiej osoby, choroba, problemy z zachowaniem, trudności w szkole w kontakcie z rówieśnikami, wynikach w nauce lub innego rodzaju codzienne problemy dziecka. Przyczyną wymienionych problemów mogą być także zaburzenia rozwojowe, które utrudniają dziecku przyswajanie wiedzy lub adaptowanie się w grupie rówieśniczej. W takich sprawach warto nie ryzykować i skorzystać z pomocy psychologa dziecięcego w Warszawie. Ze swojej strony oferujemy kompleksową pomoc w omawianym zakresie. Nasi pracownicy to profesjonaliści w każdym calu, którzy posiadają rozległą wiedzę i wieloletnie doświadczenie.

Psycholog dla dzieci – zakres usług

Psycholog dziecięcy to specjalista oferujący bardzo szeroki zakres usług, wśród których działania stricte terapeutyczne zajmują ważne miejsce, acz nie są najważniejsze. W pomocy dziecku najważniejsze jest bowiem prawidłowe zdiagnozowanie problemu i jego rozwiązanie. Warto przy tym pamiętać o tym, że sam fakt występowania problemów bądź trudności w określonej sferze życia nie musi jeszcze oznaczać zaburzeń rozwojowych czy społecznych. Może wynikać z przejściowych trudności lub naturalnych ograniczeń dziecka na danym etapie rozwoju.

Do najpopularniejszych zadań psychologa dziecięcego zalicza się:

 • konsultacja psychologiczna,
 • terapia,
 • trening funkcji poznawczych (trening pamięci i uwagi),
 • trening relaksacyjny,
 • trening z zakresu umiejętności zarządzania sobą w czasie,
 • diagnostyka poziomu stresu oraz nauka sposobów radzenia sobie z nim,
 • techniki zarządzania stresem,
 • techniki zarządzania kryzysami,
 • leczenie nerwicy lękowej i stanów lękowych,
 • poradnictwo psychologiczno-wychowawcze,
 • diagnostyka rozwoju wraz z diagnostyką zaburzeń rozwoju.

Z poradnictwa psychologiczno-wychowawczego mogą skorzystać rodzice dzieci niezależnie od wieku. Dzięki profesjonalnej pomocy psychologa możemy uniknąć wielu błędów wychowawczych, które w późniejszym życiu przekładają się na funkcjonowanie dziecka w szkole, grupie rówieśniczej i całym dorosłym życiu.

Psycholog dziecięcy Warszawa

Psycholog dziecięcy Warszawa

Jeśli więc nie chcesz, aby twoje dziecko przeżywało dramaty czy choćby większe trudności, skontaktuj się z naszym psychologiem dziecięcym w Warszawie, który pomoże twojej pociesze przebrnąć przez życiowe traumy i trudności, które mogą dotknąć również dzieci, a może przede wszystkim ich, ponieważ są niezwykle wrażliwe. Zachęcamy więc do kontaktu z nami, jeśli uważasz, że istnieje w życiu twoim i twojego dziecka taka potrzeba.