Psycholog LGBT Warszawa

Dziś coraz częściej słyszymy o osobach, które wydają się być inne niż reszta społeczeństwa – ze względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową. Pomóc może psycholog LGBT Warszawa.

Termin LGBT obejmuje homoseksualistów (geje, lesbijki), osoby biseksualne i transseksualistów. Tacy ludzie są bardzo często odrzucani przez społeczeństwo ze względu na swoją orientację i od momentu odkrycia prawdy o sobie, często nie potrafią sobie poradzić z życiem, uświadomieniem własnych potrzeb i ich realizacją. Samemu trudno uporać się z tak trudnymi emocjami, dlatego jeśli czujesz, że nie jesteś w stanie funkcjonować normalnie wśród innych ludzi lub czujesz się odrzucony, oferujemy ci pomoc psychologa LGBT w Warszawie.

Psycholog LGBT Warszawa

Nasz specjalista udzieli ci wsparcia i pomoże zaakceptować orientację seksualną, dzięki czemu znów będziesz mógł odnaleźć swoją siłę i spokój wewnętrzny. Znajdziemy też rozwiązanie problemów w związku partnerskim – zarówno specyficznych dla osób homoseksualnych, jak i tych, które dotyczą większości par. Oferta dla osób LGBT obejmuje między innymi indywidualne konsultacje, terapię par oraz wsparcie dla rodzin osób LGBT, którym trudno jest zaakceptować prawdę o swoich najbliższych. W niektórych sytuacjach kontakt z psychologiem LGBT z Warszawy może okazać się niezbędny, a na pewno pomocny.

Terapia LGBT

Terapia LGBT w naszym kraju to wciąż nowość. Wielu pacjentów oraz ich rodziny mylnie interpretują psychoterapię osób homoseksualnych jako narzędzie naprawcze, za sprawą którego „wszystko wróci do normy”. Tylko co jest normą, a co nie? W społeczeństwie tak specyficznym, jak społeczeństwo polskie trudno o szybką zmianę myślenia, która przyniosłaby ze sobą powszechną akceptację odmienności. Dlatego osoby LGBT często żyją w ukryciu, również przed swoimi najbliższymi. To powoduje stres i może prowadzić do wielu zaburzeń psychologicznych. Dobry psycholog LGBT to terapeuta, który pomoże pacjentowi nie tylko uświadomić sobie swoją tożsamość, ale również zaoferuje wsparcie w kontaktach z najbliższymi. Terapia LGBT to także okazja do zweryfikowania swoich postaw i przekonań – osoby, które wcześniej chętnie eksperymentowały ze swoją płciowością i seksualnością mogą w wyniku tych eksperymentów czuć się zagubione. Podczas terapii psycholog LBGT pomaga pacjentom w określaniu samych siebie, również w kontekście płciowości i seksualności.

Terapia LGBT Warszawa

Centrum Psychoterapii BEN jest wiodącym na warszawskim rynku usług terapeutycznych ośrodkiem zajmującym się szeroko rozumianą terapią LGBT. Do skorzystania z pomocy naszych specjalistów – psychologów, terapeutów, psychiatrów – zachęcamy nie tylko osoby identyfikujące się jako LGBT, ale również ich rodziny. Oferujemy terapie indywidualne oraz terapie dla rodzin, w tym także terapie dla związków homoseksualnych. Zapewniamy profesjonalną i rzetelną pomoc oraz maksymalną dyskrecję.