Psychoterapia dzieci i młodzieży

Spotkanie z psychologiem w zależności od problemu, z którym się zgłaszasz może mieć charakter konsultacji lub badania wskazującego jak rozwija się dziecko. Przy pomocy konkretnych narzędzi oceniamy rozwój dziecka w odniesieniu do norm wiekowych, potrzeb i możliwości. Rodzice otrzymują porady dotyczące wychowania, pomoc w radzeniu sobie z codziennymi problemami, takimi jak problemy ze snem, odstawienie smoczka, […]

Spotkanie z psychologiem w zależności od problemu, z którym się zgłaszasz może mieć charakter konsultacji lub badania wskazującego jak rozwija się dziecko. Przy pomocy konkretnych narzędzi oceniamy rozwój dziecka w odniesieniu do norm wiekowych, potrzeb i możliwości. Rodzice otrzymują porady dotyczące wychowania, pomoc w radzeniu sobie z codziennymi problemami, takimi jak problemy ze snem, odstawienie smoczka, trening czystości, radzenie sobie z trudnymi zachowaniami dzieci i dorastających nastolatków.

Psycholog młodzieży pomoże Ci w znalezieniu przyczyn niepokojących zachowań nastolatka oraz w wyborze strategii likwidacji tego problemu.
Spotkanie z psychologiem może pomóc, gdy nastolatek swoim zachowaniem sprawia trudności najbliższemu otoczeniu, lekceważy obowiązujące w domu i szkole zasady, sięga po środki zmieniające świadomość, czuje się niezrozumiany i nieakceptowany przez najbliższe otoczenie, ma kłopoty z przyswajaniem wiedzy, znajduje się w sytuacji rozstania lub rekonstrukcji swojej rodziny oraz zgłasza dolegliwości natury somatycznej (w tym problemy z jedzeniem), które nie znajdują wyjaśnienia w wynikach badań.

Wychowanie nastolatka to trudna sztuka. Wiemy, jak Cię w tym wesprzeć. Pomożemy Ci w nauce stawiania granic. Rozwój młodego człowieka to jedna z najważniejszych wartości w życiu. Z naszymi specjalistami pokonasz trudności stojące na drodze do osiągnięcia sukcesu przez Twoje dziecko.