Psychoterapia – lekarstwem na wszystko?

Wielokrotnie spotykamy się z opinią, że psychoterapia jest dla osób mających świadomość problemu z którym się borykają. Często słyszymy też, że z błahymi sprawami nie warto zawracać głowy specjaliście. Nic bardziej mylnego! Psychoterapie stosuje się w celu pomocy osobom zmagającym się z problemami, spadkiem energii i samopoczucia, ale również psychoterapia służy rozwojowi oraz doskonaleniu innych umiejętności, które są dla danego pacjenta ważne.

Spotkanie z psychoterapeutą opiera się na zebraniu wywiadu i szczegółowej konsultacji, po której następuje omówienie celu spotkań, ich częstotliwości i trybu pracy. Nie istnieje jeden, skuteczny model psychoterapii, zawsze dobieramy jest on do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Psychoterapeuta radzi, słucha i podpowiada co można zrobić, aby jakość życia się polepszyła, a spotkania służyły również ogólnemu rozwojowi.

Należy powiedzieć otwarcie, że psychoterapia to trudna praca z własnymi emocjami i charakterem. Trudna praca, która przynosi efekty. Nie zawsze rezultaty spotkań widoczne są od razu, zdarza się, że musi minąć pewien okres, aby zmiany zaczęły być odczuwalne. Z psychoterapeutą należy rozmawiać otwarcie i komunikować swoje potrzeby oraz obawy.

W Centrum Psychoterapii BenMed pracuje Zespół doświadczonych specjalistów dla których najważniejszy jest Twój komfort. Obustronne zaangażowanie skutkuje pozytywnymi efektami pracy terapeutycznej i rozwojem pacjenta. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej pomocy, w trosce o Twoje potrzeby koniecznie zgłoś się do nas!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>