Terapia hipnozą Warszawa

Życie współczesnego człowieka związane jest z wieloma wyzwaniami i trudnościami. Większość z nas odczuwa silny stres związany z pracą, wymagającym szefem czy nieuczciwymi współpracownikami. Obok sukcesów zawodowych występuje również społeczne oczekiwanie zrealizowania cudownego małżeństwa i wpisania się z schemat idealnego rodzica dla wzorowego dziecka. Czujemy presję by ciągle się samodoskonalić, osiągać sukcesy, bogacić się. W stanie silnego stresu pomocna może okazać się terapia hipnozą. Chociaż hipnoza była kontrowersyjną metodą, to w opinii wielu klinicystów stanowi skuteczną technikę terapeutyczną.

Kiedy kolejne dni przemijają nam w pośpiechu i ciągłej gonitwie sygnały ostrzegawcze naszego organizmu skutecznie zagłuszamy i skupiamy się na wszystkim tylko nie na naszym zdrowiu. Ignorujemy częste migreny, problemy ze snem, kompulsywne myśli czy zaburzenia odżywiania. Często popadamy w nałogi, nadużywamy alkoholu i papierosów lub uciekamy od rzeczywistości w gry komputerowe lub internet. Na szczęście są miejsca, w których możemy szukać pomocy. Jest nim niewątpliwie nasz gabinet, którego pracownicy przeprowadzają terapię hipnozą w Warszawie.

leczenie hipnozą Warszawa

Leczenie hipnozą

Hipnoterapia jest rodzajem terapii, w trakcie której stosuje się techniki hipnotyczne. W większości przypadków terapia hipnozą polega na docieraniu do ukrytych w podświadomości mechanizmów odpowiadających za działanie człowieka i ich zmianie.

Stan hipnozy jest to całkowicie naturalny dla człowieka stan umysłu, odczuwany przez pacjentów jako bezpieczny i przyjemny, odkrywa podświadome mechanizmy działania, przyczyny nałogów lub chorób, dlatego też leczenie hipnozą ma szerokie spektrum zastosowań –  od umiejętności relaksacji i neutralizowania bólu, poprzez zastosowanie w chorobach psychosomatycznych, lękach, fobiach lub jako wsparcie pacjentów w chorobach przewlekłych, w tym onkologicznych.

Dawniej leczenie uzależnień przy pomocy hipnoterapii było novum. Dziś hipnoza jest z sukcesami wykorzystywana do leczenia szerokiego spektrum chorób i stanów wynikających z postępujących zmian cywilizacyjnych. Hipnoza okazuje się bardzo skuteczna w leczeniu nerwicy lękowej, a także podczas leczenia depresji. Z jej pomocą można jeszcze skutecznej walczyć z bezsennością, zaburzeniami odżywiania, a nawet bólami fantomowymi po amputacji kończyn.

Dzięki naszym staraniom pacjenci są w stanie odnaleźć najgłębsze źródło swoich stresów, a następnie uporać się z nimi i cieszyć się życiem, co przecież jest niezwykle ważne. Skutki terapii hipnozą w Warszawie są zdumiewające. Nasi pacjenci mówią o znacznej poprawie samopoczucia, co ogromnie nas cieszy – ich szczęście to przecież nasz największy sukces.

Leczenie hipnozą – Gabinet Hipnozy Warszawa

Pacjentów, którzy chcieliby skorzystać z leczenia hipnozą zapraszamy do Centrum Psychoterapii BEN na warszawskim Mokotowie. Oferujemy profesjonalną pomoc terapeutyczną oraz wsparcie na każdym etapie procesu leczenia. Hipnoterapia jest metodą skuteczną i bezpieczną, a sama terapia jest przyjemna dla pacjenta.