„Pod wpływem” nie jestem sobą! Uzależnienie.

Uzależnienie… dlaczego jest tak groźne dla relacji z najbliższymi? Jakie są skutki uzależnienia i jak przebiega terapia uzależnień? Czy istnieją sprawdzone metody na walkę i leczenie alkoholizmu, narkomanii, hazardu?

Uzależnienie wpływa toksycznie na nasz organizm. Nałogi skutecznie niszczą każdą relację, a ich negatywny wpływ rujnuje życie. Traci się pieniądze, szacunek, zaufanie. Rodzina odwraca się i po pewnym czasie zostajemy sami. Sami z nałogiem, problemami, kryzysem.

Leczenie uzależnień przebiega kilkutorowo. Najważniejsza zmiana zachodzi w świadomości. To pacjent musi podjąć decyzję, że świadomie chce zakończyć etap bycia uzależnionym. Specjalista i terapeuta uzależnień jest wsparciem oraz podpowiada jak uczynić ten pierwszy krok ku lepszemu życiu.

Uzależnień jest wiele: alkoholizm, nikotynizm, seksoholizm, lekomania, samookaleczanie się, zaburzenia odżywiania, pracoholizm, uzależnienie od narkotyków, dopalaczy, komputera, Internetu, gier.
Mechanizm ich powstawania jest podobny, a wszystkie uzależnienia łączy fakt pragnienia zażywania konkretnych środków lub wykonywania danej czynności.

Walka z uzależnieni to proces. To proces zachodzący w głowie pacjenta. Ważne jest wsparcie i odpowiednia pomoc ze strony najbliższych. Trzeba być wytrwałym w swoim postanowieniu.

W Centrum Psychoterapii BenMed oprócz tradycyjnej terapii uzależnień, od ponad 20 lat zajmujemy się leczeniem uzależnień za pomocą hipnozy. Pomagamy w ten sposób pacjentom i ich rodzinom w pokonaniu choroby. Proponujemy pacjentom spotkania z hipnoterapeutą. To metoda niezwykle skuteczna, a jej efekty widoczne są niemal od razu. Wystarczy zaledwie klika spotkań, aby pacjent czuł się wolny od nałogu.

Nasz Ośrodek Terapii Uzależnień to jedno z niewielu miejsc na mapie Warszawy z tak długą tradycją leczenia uzależnień hipnozą i efektami potwierdzonymi przez pacjentów. Hipnoza to potężne narzędzie do walki z uzależnieniami.
Na spotkaniu pomożemy zrozumieć proces leczenia uzależnień, w tym alkoholizmu, narkomanii, nikotynizmu, zaburzeń odżywiania, pracoholizmu, seksoholizmu, lekomanii i innych.

Centrum Psychoterapii BenMed cieszy się zaufaniem pacjentów. U nas odnajdziesz wsparcie niezbędne do walki z uzależnieniem i nałogami.

Zapraszamy na spotkanie. Zapewniamy pełną anonimowość i zrozumienie. Zapisz się już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>