Jak zazdrość wpływa na relację w związku?

Zazdrość jest uczuciem, którego doświadczamy będąc z kimś w bliskiej relacji. Zazdrość może być odczuwana silniej lub słabiej i sama w sobie nie jest niczym złym, jednak gdy przestajemy mieć kontrolę nad opanowaniem własnych emocji z powodu natężenia zazdrości i frustracji z tym związanej powinniśmy zgłosić się po pomoc do specjalisty.

Zazdrość to uczucie, które pojawia się niezależnie od naszej woli i staramy się ukryć je przed partnerem oraz bliskim otoczeniem. Zazdrość często jest objawem braku zaufania do partnera, niskim poczuciem własnej wartości. Zazdrość wywoływana może być również dawnymi przeżyciami w związku z partnerem, który okłamywał oraz ranił poprzez romanse i zdrady.

Niekontrolowana zazdrość niszy relację z partnerem oraz relację z bliskimi. Zazdrość odczuwana zbyt mocno potrafi destrukcyjnie działać również na nas samych. Gdy przestajemy panować nad własnymi emocjami, a górę biorą te niekorzystne dla naszego samopoczucia (gniew, złość, pogarda, zawiść, frustracja, zazdrość) negatywnie wpływa to na funkcjonowanie naszego organizmu oraz stan psychiczny.

Nadmierna zazdrość prowadzić może do obsesyjnej podejrzliwości i szukania powodów do kłótni z partnerem. Brak zaufania objawiać się może poprzez m.in. sprawdzanie kont społecznościowych partnera, wiadomości w telefonie komórkowym i e-maili. Chorobliwa zazdrość prowadzi równeiż do kontroli znajomych partnera i jego otoczenia.

W Centrum Psychoterapii BenMed udzielamy wsparcia i pomocy osobom cierpiącym z powodu odczuwanej zazdrości. Pomagamy wrócić do normalnego funkcjonowania i pokazujemy nowe możliwości. Jeżeli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia nie radzi sobie z emocjami, jest przygnębiony, sfrustrowany, jego relacje z partnerem i bliskim otoczeniem pozostawiają wiele do życzenia zaproponujemy skuteczne rozwiązanie, które pomoże uporać się ze skutkami negatywnych emocji i je przezwyciężyć.

W Centrum Psychoterapii BenMed pracuje Zespół doświadczonych specjalistów dla których najważniejszy jest Twój komfort. Obustronne zaangażowanie skutkuje pozytywnymi efektami pracy terapeutycznej i rozwojem pacjenta. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej pomocy i wsparciu, gdy tylko zauważysz pierwsze niepokojące objawy koniecznie się z nami skontaktuj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>