Zmęczenie – przejmij kontrolę!

Wszyscy odczuwamy zmęczenie. Zbyt dużo pracujemy, nie dbamy o własne potrzeby, zaniedbujemy bliskich. Jesteśmy zbyt zmęczeni, aby wyjść ze znajomymi, pójść na wspólny obiad i do kina. Większość z nas uważa wyczerpanie za nic złego i traktuje ten stan jako wpisany w życie. Uważamy zmęczenie za normę i nie szukamy pomocy. Prawda jest taka, że zaniedbujemy własne potrzeby oraz komfort codziennego funkcjonowania.

Zmęczenie często jest traktowane jako reakcja na brak snu i zbyt długą, ciężką pracę. Są to najczęstsze przyczyny wyczerpania organizmu. Zmęczenie objawia się pod wieloma postaciami. Najczęstszymi objawami zmęczenia jest uczucie znużenia, potrzeba natychmiastowego odpoczynku fizycznego i umysłowego, brak koncentracji, poczucie zmęczenia rano, mimo przespanej nocy, gorsza reakcja na występujący stres, bóle głowy, pojawienie się uzależnienia od kofeiny, utrata motywacji, występujące stany depresyjne i przygnębienie, utrata zapału oraz energii.

Zmęczenie może pojawiać się i znikać, natomiast należy zwrócić szczególną uwagę, gdy zaobserwujemy umacnianie się zmęczenia, a objawy będą się nasilać.

Często ignorujemy symptomy oraz oznaki jakie daje nam organizm. Zmęczenie w wielu przypadkach jest uzasadnione, natomiast po ciężkim dniu pracy, należy dać możliwość organizmowi odpocząć oraz zregenerować się. Stawiamy sobie coraz większe wymagania, oczekujemy coraz więcej nie zdając sobie sprawy, że nasze ciało ma pewne ograniczenia, jednym z nich jest wyczerpanie i zmęczenie. Występujące osłabienie organizmu wpływa niekorzystnie nie tylko na nasze samopoczucie i sprawność, ale również zaburza funkcjonowanie organizmu jako całości.

Pamiętaj, aby fundować sobie codzienny odpoczynek, zacznij również właściwe się odżywiać, ale przede wszystkim zapewniaj organizmowi wystarczającą ilość snu.

W Centrum Psychoterapii BenMed pracuje Zespół doświadczonych specjalistów, m.in. lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień, którzy dbają o komfort oraz potrzeby pacjenta. Posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w leczeniu zaburzeń psychicznych. Pracujący u nas specjaliści to osoby wykwalifikowane i uznani eksperci psychologii i psychiatrii. Zapewniamy pełną anonimowość. U nas otrzymasz wsparcie oraz pomoc, której w danym momencie życia potrzebujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>