Samotność – życie w pojedynkę…

Samotność. Lęk przed życiem i otaczającym światem. Czy samotność to choroba? W jaki sposób zaadaptować się do życia, aby czerpać z niego jak najwięcej? Jak budować relacje, aby nie czuć się samotnym i otworzyć na nowe możliwości?

Samotność objawia się brakiem zaangażowania w relacje międzyludzkie. Jest to obawa przed przyjęciem miłości, zawarciem związku. Często negujemy również znajomości opierające się na koleżeństwie. Pozostaje pustka i poczucie osamotnienia. W głowie pojawia się myśl, że jesteśmy niepotrzebni, tym samym zaniedbujemy obowiązki, jednocześnie stwarzając pozory zaangażowania w powierzone zadania.

Poczucie osamotnienia przejawia się silnym skoncentrowaniem wyłącznie na własnych sprawach oraz odizolowaniem od innych osób, chcących urozmaicić nam czas. Osoba odczuwająca samotność nie ma pomysłu na własne życie, odczuwa nudę i pogłębiające się przygnębienie.

Należy jednak pamiętać, że samotność każdy przeżywa inaczej, są pewne typowe zachowania i objawy, ale nie zawsze odzwierciedlają one rzeczywistość. Osoba porzucona, w inny sposób odczuwa pustkę, niż ta, która samotność wybrała świadomie. Często osoby samotne, mimo wszystko tęsknią za kontaktem z innymi, trudność sprawia im jednak, przełamanie barier i obaw związanych z relacją. Ludzie boją się samotności i starają się podjąć wszelkie kroki, aby do niej nie dopuścić.

Samotność mocno związana jest z naszymi emocjami. Należy odpowiednio je ukierunkować, aby nie popaść w dalej idące problemy zdrowotne i psychiczne.

W Centrum Psychoterapii BenMed udzielamy wsparcia i pomocy osobom cierpiącym z powodu samotności. Pomagamy wrócić do normalnego funkcjonowania i pokazujemy nowe możliwości. Jeżeli Ty lub ktoś z Twojego otoczenia nie radzi sobie z emocjami, jest przygnębiony, osamotniony zaproponujemy skuteczne rozwiązanie, które pomoże uporać się ze skutkami kryzysu i go przezwyciężyć.

W Centrum Psychoterapii BenMed pracuje Zespół doświadczonych specjalistów dla których najważniejszy jest Twój komfort. Obustronne zaangażowanie skutkuje pozytywnymi efektami pracy terapeutycznej i rozwojem pacjenta. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej pomocy i wsparciu, gdy tylko zauważysz pierwsze niepokojące objawy koniecznie się z nami skontaktuj!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>